Architektura i nowoczesne budownictwo – Flashback: Towerhouse / Marlon Blackwell Architect

Dzięki uprzejmości Marlon Blackwell Architekt Architekt: Marlon Blackwell Architekt Projekt Lokalizacja: 2570 Old Missouri Road, Arkansas, USA Rok wydania: 2000 Zdjęcia: Timothy Hursley, Richard Johnson + 17 Jako dziecko, właściciel spędził wiele niezapomnianych dni i nocy w domku na drzewie wzniesiony przez jego dziadka.
W hołdzie tym wspomnieniom chciał zbudować domek na drzewie.
Często mówimy w Ozarkach, że jedyną rzeczą, na której można dobrze tu wyrosnąć, są skały; stosownie, nie mogliśmy znaleźć ani jednego drzewa odpowiedniego dla domku na drzewie na 57-akrowej stronie.
W odpowiedzi zaproponowaliśmy dom wśród drzew – strukturę, która szybowała po drzewach, wyrzeźbiała niebo.
Dzięki uprzejmości Marlona Blackwella Architekt Późnym popołudniem, gdy słońce padło na kory pni orlików i dębów, wynurzyło się wydrążone i podniesione przestrzenie między grzbietami kory.
Ta obserwacja zainspirowała projekt drewnianej kratownicy, wykonanej z płetw dębowych z białego dębu, która filtruje i odbija światło i tworzy widoczny punkt odniesienia na wysokości korony drzewa.
Zbliżający się do przodu, krata wydaje się przezroczysta i przesuwa ciężar do metalowej skóry powyżej.
Kiedy krążysz, puste przestrzenie pomiędzy płetwami dębowymi percepcyjnie zapadają się, dając poczucie ciężkości, że.
Ziemie.
wieża.
Ten organiczny stan kontrastuje z białą powłoką poziomych stalowych paneli ze szwem, które zamykają elewację wschodnią i górne elementy programu.
Ta materialna taktyka odwołuje się do przeważnie białych i metalowych struktur przemysłowych i rolniczych, które przebijają baldachim w pejzażu poza nim.
Tutaj struktura zajmuje swoje miejsce w istniejącym.
Innym.
rzadko widziany lub rozumiany z ziemi.
Dzięki uprzejmości Marlon Blackwell Architect Lokalny potok i kamienie rzeczne składają się z powierzchni ziemi przy podstawie wieży.
W skórze – łusce budynku – dokonuje się akustyczna zmiana na dziedzińcu klatki schodowej, gdy kroki spadają na podłogę pokrytą pokruszonymi pekanowymi muszlami.
Dzięki uprzejmości Marlona Blackwella Architekt Program życia jest prosty – pomieszczenie do oglądania ekspansywnego horyzontu we wszystkich kierunkach i otwarty pokój na dachu, który ukazuje niebo nad i ziemię poniżej.
Jeden jest zaproszony, aby poczuć powiew, spojrzenie gwiazd, przewidzieć przemianę chmur powyżej, lub przespać się pod nocnym niebem.
Kierując się punktami kardynalnymi, TowerHouse intensyfikuje obecność ruchów słonecznych i księżycowych oraz sezonowych zmian.
Dzięki uprzejmości Marlon Blackwell Architekt dzięki uprzejmości Marlon Blackwell Architect
[podobne: joanna przetakiewicz życiorys, skomur, remotronix ]

Powiązane tematy z artykułem: joanna przetakiewicz życiorys remotronix skomur