Budownictwo i architektura : Horticulture Expo w Qingdao / HKS

Dzięki uprzejmości HKS Architekci Ten unikalny krajobraz i przyszłościowy punkt orientacyjny dla miasta Qingdao w Chinach to projekt pierwszego miejsca, złożony przez biuro HKS Architekci w Los Angeles, na projekt konserwatorium przy biurze 2014 Qingdao World Horticultural Expo .
Zwycięska propozycja została wybrana spośród międzynarodowej selekcji projektów i została nam udostępniona przez HKS.
Czytaj więcej po przerwie.
+ 45 Budynek Konserwatorium jest fizyczną ucieleśnieniem trzech światów w jednym; obejmuje trzy biomy: alpejski, pustynny i subtropikalny i obejmuje 24 400 metrów kwadratowych.
Każdy biom jest środowiskiem własnym, odrębnym w strefach klimatycznych z różnych części świata.
Biomeo Alpine to 1400 metrów kwadratowych o wysokości 18 metrów.
Sub-Tropical biome obejmuje powierzchnię 7600 metrów kwadratowych o wysokości 35 metrów.
Pustynny biome ma 2700 metrów kwadratowych na wysokości 15 metrów.
Obiekt obejmuje również obszar edukacyjny o powierzchni 5 000 metrów kwadratowych z zewnętrznym placem o powierzchni 4000 metrów kwadratowych otaczającym budynek, wraz z 5 500 metrami kwadratowymi powiązanych powierzchni wsparcia.
Dzięki uprzejmości HKS Architekci W odniesieniu do naturalnego krajobrazu Qingdao, konserwatorium zostanie wbudowane w wzgórza miasta, obramowane po obu stronach przez nasypy ziemne z baldachimami, które wznoszą się nad każdym z biomów.
Odwiedzający przybywają do holu wejściowego, który pochodzi z tej organizacji.
Konserwatorium to pojedyncza konstrukcja, której dach rozdziela się na wiele zadaszeń, nadając odrębnym pomieszczeniom wewnętrznym oddzielny odczyt z zewnątrz.
Biomasy zostały zaprojektowane w celu optymalizacji wydajności strukturalnej, wymagań klimatycznych i przestrzeni dla skali nasadzeń.
Jako całość budynek można zrozumieć w mniejszych częściach składających się na całe Konserwatorium, zachowując jednolity wygląd.
Dzięki uprzejmości HKS Architekci Daszki są wykonane z ETFE, mocnego polimeru, który przenosi światło lepiej niż szkło, zapewnia izolację i jest również niezwykle lekki, co oznacza, że długie przęsła wymagają minimalnej struktury.
Jest on otoczony przez perforowaną metalową powłokę, która, podobnie jak liście, zapewnia różne zasoby, takie jak funkcje mechaniczne i elektryczne różnym biomom.
Hol wejściowy ma bambusową strukturę i stopniowo odkrywa krajobraz zewnętrzny.
Plan miejscowy 02 Konserwatorium jest jednym z nielicznych budynków, które pozostaną poza 2014 Horticulture Expo i miało na celu zapewnienie wizualnej harmonii z kontekstem.
HKS zaprojektował budynek jako nowoczesny przykład zrównoważonego życia.
lekcja w architekturze.
Centrum edukacji zapewnia odwiedzającym wgląd w materiały, jakość światła i powietrza, wytwarzanie ciepła, zapotrzebowanie na energię elektryczną, nawadnianie wody, efektywność zorganizowanej przestrzeni architektonicznej oraz sposób, w jaki rośliny w biomach mogą być przetwarzane jako biomasa na paliwo, gdy skończy się ich żywotność.
Zobacz inne prace opisane na Blogu przez HKS Architekci tutaj.
Architect HKS Architects, Inc.
Architekt krajobrazu Valleycrest Landscape Companies Wystawca / Konsultant ds.
Treści AldrichPears Associates Structural Engineer Arup Inżynier MEP Inżynier Arup Szacowanie kosztów Rider Levett Bucknall Diagram
[patrz też: altrak24, castorama jelenia góra, kamień dekoracyjny castorama ]

Powiązane tematy z artykułem: altrak24 castorama jelenia góra kamień dekoracyjny castorama