Budownictwo i architektura : Stacja metra „Latarnia” i Public Arena / ShaGa Studio + MaDG

Dzięki ShaGa Studio w / Doro Dietz Arch.Visualization Studio ShaGa, we współpracy z MaDG, podzieliło się z nami swoją propozycją dla The Lantern, nowej stacji metra i publicznej areny przyszłego przedłużenia linii metra w Sofii w Bułgarii.
Na krótkiej liście ponad 130 zgłoszeń w konkursie Station20, ich projekt oscyluje między skalami, tworząc wyraźny obraz w kierunku południowego publicznego placu, a jednocześnie zapewniając łagodne połączenie krajobrazu jako północnego wejścia do stacji.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Pisklę wzdłuż przyszłego przedłużenia linii metra i na lokalnym skrzyżowaniu Druhzba I i II obszarów mieszkalnych,.
The Lantern.
węzeł komunikacyjny splata potrzeby dzielnicy z szeregiem unikalnych lokalnych otwartych przestrzeni publicznych.
Poprzez nacisk na naturalne warunki oświetleniowe pod ziemią i integrację elementów oświetleniowych (podświetlane LED.
Ściany nastrojów.) We wnętrzu stacji i fasadzie, projekt poprawia orientację odwiedzających, połączenia wizualne i zoptymalizowaną aranżację przepływu publicznego, płynnie łączenie bezpośredniego kontekstu miejskiego z poziomem stacji kolejowej i dalej z peronami pociągów.
Dzięki ShaGa Studio w / Doro Dietz Arch.Visualization Rozmieszczając początkowy układ drogi na miejscu, projekt przekształca fragmentaryczny deptak wzdłuż drogi w spójną centralną przestrzeń zdarzeń.
Poprzez artykulację wielopoziomowego.
Stanu gruntu.
powstaje nie tylko specyficzna atmosfera publiczna [zatopiony ogród, pochyły publiczny dach, publiczny plac], ale także nowe możliwości do.
perforacji.
krajobraz powstaje, wnosząc naturalne światło i naturalną wentylację do poziomów peronu i osiągając zoptymalizowane warunki światła dziennego i bezproblemową dostępność z krajobrazu do przestrzeni zbiegowiska.
Dzięki uprzejmości ShaGa Studio w / Doro Dietz Arch.Visualization Wyobrażamy stację jako prawdziwą, opartą na czasie, przestrzeń publiczną, miejsce, które jednocześnie działa jak dynamiczny węzeł komunikacyjny w miejskim systemie infrastrukturalnym i na arenie publicznej, zmieniając się w dzień iw nocy oraz stworzone dla wygody i przyjemności mieszkańców.
Dzięki uprzejmości ShaGa Studio w / Doro Dietz Arch.Visualization Architekci: ShaGa Studio + MaDG Lokalizacja: Sofia, Bułgaria Zespół: ShaGa Studio.
Gary Freedman, Philip Daniel; MaDG.
Margherita Del Grosso
[patrz też: marbud toruń, altrak24, panele ogrodzeniowe castorama ]

Powiązane tematy z artykułem: altrak24 marbud toruń panele ogrodzeniowe castorama