Budownictwo i architektura : „Życie w lesie” / OOZE

Artur Borejszo Architekci OOZE podzielili się z nami mieszanym projektem mieszkalno-handlowym zlokalizowanym w Gundala, 35 km na południe od centrum miasta Hyderabad w Indiach.
Ich celem jest.
Życie w lesie.
było stworzenie eko-społeczności z różnymi indywidualnymi typologiami willi, które znajdują się w istniejącym lesie obok gęstej zabudowy mieszanej z wieżami mieszkalnymi i komercyjnym podium z bliskimi sklepami rekreacyjnymi i biurami położonymi wzdłuż głównej drogi, pozostawiając Hyderabad na południu.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Dzięki wspólnemu sportowemu i kulturalnemu centrum oraz świątyni, która znajduje się również wśród Villas i Lasu, projekt skupia się na integracji istniejącego naturalnego krajobrazu, zbocza i lasu z zabudowanym środowiskiem.
Wymagania klienta miały bardzo surowe wymagania nakładające prostokątne działki i orientację północ-południe po.
Vastu.
zasady dotyczące infrastruktury i jednostek mieszkalnych.
.
Artur Borejszo Dało to początek interesującej metodzie planowania łączącej ścisłą matrycę siatki budowanych konstrukcji z naturalnymi elementami terenu: lasem, wodą, topografią.
Połączenia między różnymi małymi dzielnicami były jednym z najważniejszych kryteriów urbanistyki, aby zapewnić dostęp do każdej jednostki samochodem, stopą lub rowerem.
Każda część witryny jest dostępna za pośrednictwem sieci pół naturalnych krajobrazów zieleni publicznej, penetrując strukturę budynku i tworząc strefy interakcji społecznych, naturalne ekrany tworzące przestrzeń prywatności.
Każda jednostka mieszkalna ma jeden frontowy dostęp do ulicy i jeden tylny dostęp do zieleni.
.
Artur Borejszo Typologie willi oparte są na idei naturalnego życia w symbiozach z naturą.
Ogród jest doświadczany jako przedłużenie salonu.
Patio i balkony obejmują przyrodę w środowisku mieszkalnym.
Granice między wnętrzem a wnętrzem są celowo zamazane.
Każda jednostka została zaprojektowana zgodnie z kryteriami zrównoważonego rozwoju, biorąc pod uwagę cykle życiowe i systemy autonomiczne uwzględniające aspekt wody, energii i odpadów w różnych skalach: dom, społeczność, sąsiedztwo.
.
Artur Borejszo Klimatyczna skóra reinterpretująca tradycyjne ozdobne.
Jali.
(perforowany kamień lub siatkowy ekran) owija się wokół pomieszczeń mieszkalnych.
Jest to rozwijająca się funkcja, która zmienia się zgodnie z orientacją i wymaganiami prywatności dla każdej jednostki mieszkalnej.
Każda jednostka jest wyjątkowa.
.
Artur Borejszo Architekci: OOZE Lokalizacja: Hyderabad, Indie Drużyna: OOZE-Sylvain Hartenberg, Eva Pfannes, Shilesh i we współpracy z Urban Studio Typ: Ośrodek mieszkalny o zrównoważonej zabudowie i zrównoważony Obszar: 38Ha Rok: 2011
[patrz też: opoltrans kielce, opoltrans kraków, kartonex ]

Powiązane tematy z artykułem: kartonex opoltrans kielce opoltrans kraków