Magazyn architektoniczny : Aktualizacja: Bitwa trwa dla Christo i Jeanne-Claude S Over the River Projekt

1999 Christo Walka trwa, jako światowej sławy artysta Christo walczy o zgodę na budowę tymczasowego dzieła sztuki, które zawiesi 5,9 mil srebrzystych, świetlistych paneli z tkaniny wysoko nad rzeką Arkansas, wzdłuż 42-milowego odcinka między Salida i Ca.
w mieście w południowo-środkowej części Kolorado.
Over the River jest obecna na deskach kreślarskich od 20 lat, a ponad 7 milionów dolarów zainwestowanych przez Christo w pieniądze z badań środowiskowych, makiet, ankiet z badań atmosfery i wiatru.
W listopadzie Christo uzyskał aprobatę federalnego biura zarządzania gruntami, które jest właścicielem 98% rzeki.
Był to ogromny krok naprzód w projekcie, a teraz tylko kilka kolejnych zezwoleń lokalnych zezwala na to.
Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji.
Zwolennicy i przeciwnicy zebrali się na końcowych publicznych przesłuchaniach na początku tego miesiąca, walcząc o to, by urzędnicy rozważyli ich wkład w tymczasowe zezwolenie.
Przeciwnicy obawiają się, że projekt o wartości 50 milionów dolarów, całkowicie opłacony przez artystę, zakłóci nieskazitelny krajobraz i spowoduje niebezpieczny ruch w krętym kanionie.
Zespół Christo obiecał karetki pogotowia i śmigłowce w trybie gotowości w nagłym wypadku podczas wystawy, wraz z ponad 20 Colorado State Troopers egzekwowaniem zasady nieprzerwanego zatrzymania.
Obawiamy się, że przez wiele lat będziemy utrudniać nasz sposób życia.
Boimy się dzikiej przyrody i sanktuarium, które nam się podobają.
Przeciwnik Thomas Kainz z Howard powiedział.
– Co najważniejsze, obawiam się, że mamy do czynienia z kolejną sprawą, w której ktoś z głębokimi kieszeniami i powiązaniami politycznymi dostaje się jak dziecko zepsute.
Pan Christo może to postrzegać jako jakieś dzikie zestawienie pomiędzy linią tkaniny w otaczającej naturze nad ryczącą rzeką, ale dla mnie, widzę to jako bastardyzację pięknej, dziewiczej, spokojnej okolicy, którą ja i wielu, wielu innych wybieramy żyć w..
Jeśli propozycja zostanie zatwierdzona, budowa rozpocznie się tego lata, a Christo będzie wystawiał Over the River przez dwa kolejne tygodnie najwcześniej w sierpniu 2014 roku.
Dowiedz się więcej o projekcie na Blogu i przeczytaj o trzech interesujących perspektywach.
Rinaldi: Zrozumienie twórczości artysty Christo wymaga widoku z wieloma głosami.
przez Denver Post.
Referencja: Denver Post, Over the River
[hasła pokrewne: panele ogrodzeniowe castorama, komputersat, skomur ]

Powiązane tematy z artykułem: komputersat panele ogrodzeniowe castorama skomur