Ze swiata architektury – Port Lotniczy Ryga – zwycięski projekt / architekci Haptic

Dzięki uprzejmości Haptic Architects Haptic Architects, we współpracy z Narud Stokke Wiig Architekci i Planiści, i Griff Arkitektur niedawno wygrał otwarty międzynarodowy konkurs na nowy terminal airbaltic na Międzynarodowym Lotnisku w Rydze na Łotwie.
Wybrane spośród 125 zgłoszeń z 70 różnych krajów, ich konstrukcja posiada dach terminala airbaltic, na który wpływają delikatnie falujące formy łotewskiego krajobrazu, ze szczytami i rynnami odpowiadającymi na wewnętrzną konfigurację konstrukcji i przepływy pasażerów.
Więcej zdjęć i opis projektu po przerwie.
Konkurs wymagał koncepcji projektowych, zarówno architektonicznych, jak i funkcjonalnych, które najlepiej oddawały aspiracje i tożsamość marki airbaltic.
Pierwsza faza obejmie 7-8 milionów pasażerów rocznie, a nowy terminal obsłuży 14 milionów pasażerów.
Wewnętrzna podsufitka dachu składa się z sześciokątnej skorupy z drewna, z wypełnieniem z drewna lub przezroczystego i rozproszonego szkła używanego do kontrolowania światła dziennego i akustyki pomieszczenia, zapewniając jednocześnie dramatyczne zmiany w całym tle dachu.
kompozycja światła, cienia, głębi i koloru pochodzi od baldachimów leśnych znalezionych na Łotwie, natomiast sześciokątny wzór odnosi się do historii geometrycznego wzornictwa w tym kraju.
Dzięki uprzejmości Haptic Architects Credit: Obrazy i tekst, jak widać w designboom
[podobne: stal hart czechowice, opoltrans kraków, opoltrans szczecin ]

Powiązane tematy z artykułem: opoltrans kraków opoltrans szczecin stal hart czechowice