Ze swiata architektury – Wideo: Water Cathedral, GUN Architects

Rozszerzony widok Water Cathedral, wybranego projektu GUN Arq na instalację YaP 2011 w Santiago w Chile, nakręcony przez fotografa Cristobala Palma.
Katedra wodna to wielka, pozioma nawa miejska do użytku publicznego.
Struktura składa się z wielu smukłych, pionowych elementów, które wiszą lub wznoszą się jak stalaktyty i stalagmity w jaskini, różniące się wzrostem i koncentracją.
Projekt obejmuje kapanie wody przy różnych impulsach i prędkościach z tych wiszących elementów, zasilanych przez hydrauliczną sieć irygacyjną.
Po napełnieniu niewielkimi ilościami wody, elementy stalaktytu działają jako interfejsy, z których stopniowo spływają krople wody i chłodzą odwiedzających poniżej.
Topografia stalagmitów zapewnia elementy cienia, a także rośliny i wodę, które zbierają się pod baldachimem Water Cathedral.
W zeszłym tygodniu MoMA i PS1 ogłosiły HWKN zwycięzcą YAP w 2012 roku w Nowym Jorku.
Więcej filmów Cristobala Palmy w Blogu: Xi.
A Muzeum Wystaw Ogrodniczych (Studio Plazmy) Muzeum Estudio (USA) Schronisko Gimme na Biennale w Shenzhen i Hongkongu (Sebastian Irarrazaval + Hugo Mondragon) Projektowa szkoła ultralekka (Clavel Arquitectos) (Sebastian Irarrazaval) Color Shadows (Eduardo Castillo) Nicanor Parra Library (Mathias Klotz) El Porvenir Przedszkole (Giancarlo Mazzanti) Flor del Campo School (Giancarlo Mazzanti + Felipe Mesa) Obiekty sportowe (Giancarlo Mazzanti + Plan B) Cristobal Palma (1974, Oxford, UK ): Cristobal pracuje w Santiago w Chile i zajmuje się architekturą, fotografią miejską i dokumentalną.
Studiował w londyńskiej szkole architektonicznej School of Architecture (AA), a jego prace zostały opublikowane w wielu tytułach na całym świecie, z ostatnimi zleceniami: The New York Times, Monocle, Wallpaper, Domus, Dwell and Architectural Digest.
Mieszka w Santiago w Chile i pracuje zarówno z architektami w Chile, jak i za granicą.
Śledź Cristobal na Twitterze @CPalmaPhoto i Facebooku.
[przypisy: opoltrans kraków, psb mrówka myślenice, castorama jelenia góra ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama jelenia góra opoltrans kraków psb mrówka myślenice