Architektura 21szego wieku : Tysiące pułapek do ucieczki / Oliviera Bourgeois i EAUL atelier 5D

Jean-François Noël / Atelier 5D / Marika Drolet-Ferguson.
Tysiąc pułapek na ucieczkę.
to tymczasowa instalacja zaprojektowana przez 13 studentów z Laval University pod kierunkiem Oliviera Bourgeoisa na Wyspach Magdalen w Quebec, Kanada.
Projekt opiera się na współpracy tematów architektury, sztuki, krajobrazu i instalacji w tworzeniu przestrzeni opartej na prostych materiałach, krajobrazie i.
Podstawowych zasadach konstrukcji ..
Lokalny materiał.
wybrana do tej konstrukcji jest wszechobecna pułapka na homar zrobiona z drewna i siatki.
Jego formalna prostota pozwoliła na podstawową technikę układania, która zapewniała stosunkowo złożone wizualne wyniki przezroczystości i zmętnień.
Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat rozwoju tego projektu.
Grupa wybrała koncepcję opartą na pomysłach zaproponowanych przez Krystinę Tremblay i Oliviera Lorda podczas warsztatów projektowych .; napęd budowy był taki, który wykorzystuje charakterystykę strony i ograniczenia materiału.
Horyzontalność i płynność morza zainspirowały dwie główne linie struktury, tworząc dwoistość tematów.
Zbliżając się do budynku, zwiedzający dostrzega długą barierę, podobną do ogrodzenia z piasku ochronnego wydmy.
Następnie zostaje przeniesiony na spacer po ułożonych w stos pułapkach, otulony między filtrem kabinowym, piaskową wydmą i klifem z czerwonego piaskowca.
Ścieżka prowadzi do końca do okrągłej osłony, przestrzeni gromadzenia i ucieczki w obrębie tych tysięcy pułapek.
– Olivier Bourgeois.
Jean-François Noël / Atelier 5D / Marika Drolet-Ferguson Po ułożeniu w stos i ułożeniu warstwowym powstały pawilon tworzy osłonę od wiatru, jednocześnie oferując widoki na morze i wydmy.
Okrągła obudowa stanowiła doskonałą arenę na muzyczną noc wokół ognia.
Członkowie tej grupy i niektórzy mieszkańcy skorzystali z tej instalacji na niezapomniany wieczór muzyczny przy ognisku.
O zmierzchu stare drewno i kabaretki połączyły się wizualnie z piaskiem plaży, kontrastując ostro z klifami.
.
Jean-François Noël / Atelier 5D / Marika Drolet-Ferguson Projekt ukończono w pięć dni, od transportu do demontażu instalacji.
Projekt ten uosabia spontaniczne i tymczasowe generowanie przestrzeni do użytku społeczności, przy jednoczesnym zachowaniu skuteczności w technikach budowlanych, materiałach budowlanych i innowacjach w projektowaniu.
.
Jean-François Noël / Atelier 5D / Marika Drolet-Ferguson Architekt: Olivier Bourgeois, EAUL atelier 5D Lokalizacja: Wyspy Magdalen, Quebec, Kanada Rok: 2011 Zespół projektowy: Krystina Tremblay / Olivier Lord Zespół wdrożeniowy: Olivier Bourgeois / Gaston Bourgeois / Yann Bousquet / Claudie-Anne Charest / Marika Drolet-Ferguson / Olivier Lord / Claire Mendousse / Marilyne Primeau / Krystina Tremblay / Rosa Karina Figueroa Barba / Thibalut Frecon / Monica Landgrave Serrano / Lauranne Péan / Antoine Vacheron / Lionel Herinckx Zdjęcia: Jean-François Noël / Atelier 5D / Marika Drolet-Ferguson
[przypisy: wagabunda rzeszów, joanna przetakiewicz życiorys, foto miki kutno ]

Powiązane tematy z artykułem: foto miki kutno joanna przetakiewicz życiorys wagabunda rzeszów