Architektura i nowoczesne budownictwo – Propozycja nowej siedziby FUNDECOR / MOOV

Dzięki uprzejmości MOOV Podstawową troską, która od samego początku kierowała procesem decyzyjnym, było stworzenie rozwiązania, które byłoby przyjazne dla środowiska, funkcjonalne, opłacalne i kultowe.
Okrągły kształt budynku ma na celu pozytywną reakcję na wszystkie powyższe.
Propozycja MOOV nie tylko zachowuje lokalizacje i zapewnia warunki życia mieszkańcom, ale także poprawia rzeczywiste warunki naturalne, regenerując fabułę.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Okrągła forma przypomina idee, które zawsze były z nią powiązane, takie jak ciągłość, regeneracja, równowaga i centralność.
Wywołuje ruch, a jednocześnie przywołuje ideę miejsca spotkań, zbierania.
Radialne rozmieszczenie pojedynczych przestrzeni pozwala na pełne wykorzystanie krajobrazu we wszystkich 360 stopniach, a także rozkład funkcjonalny programu, osadzony w szeregu wokół wewnętrznego okrągłego patio, gdzie ludzie mogą się zbierać.
Dzięki uprzejmości MOOV Pod pojedynczym ciągłym gestem dużej powierzchni dachu powstają wyraźne przestrzenie, od całkowicie zamkniętych pomieszczeń, do całkowicie otwartych przestrzeni, dopasowując każdą przestrzeń do jej funkcji zgodnie z programem.
Budynek jest podnoszony od ziemi, pozostawiając nietkniętą topografię terenu, redukując niemal do zera potrzebę wykopów lub składowania ziemi.
Zachowany jest naturalny przepływ wody deszczowej.
Pozwala to również na ruch powietrza pod konstrukcją, ochładzanie go i nadaje budynkowi bardziej widoczną obecność, jako odniesienie do krajobrazu.
Dzięki uprzejmości MOOV Environmental Regeneration plan 01 Oprócz już istniejących warunków naturalnych, projekt ten ma na celu wspieranie tworzenia zrównoważonego kontekstu krajobrazowego inspirowanego przez naturalne systemy, w których nic nie zmarnuje się.
Wprowadzenie rodzimej palety roślinności, która promuje bioróżnorodność siedlisk, poprawia jakość środowiska i wspiera lokalną przyrodę [z potencjałem przyciągania ptaków, motyli i pożytecznych owadów].
Nie można ignorować znaczenia rodzimej roślinności dla miejscowej fauny.
Korzystanie z gatunków endemicznych zapewni najwięcej zasobów lokalnej faunie i będzie służyć jako satysfakcjonujące atrakcje.
Ptaki i lokalna dzika przyroda są powiązane z autochtoniczną roślinnością, która zapewnia codzienne jedzenie (na przykład w postaci nasion i owoców); ochrona; zagnieżdżanie miejsc i hostingu, jak w przypadku motyli.
Połączenie naturalnych zasobów niezbędnych do przetrwania i reprodukcji odpadów organicznych jest przetwarzane jako zaawansowany biologiczny kompost i wykorzystywane jako nawóz do gleby w szkółce leśnej.
plan 02 Ewolucja strategii pasywnych Aby zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko i zapewnić komfortowe warunki życia, przyjęto pewne strategie.
Przepływa powietrze w trakcie budowy, utrzymując wilgoć gruntu z dala od konstrukcji, przedłużając żywotność materiałów i schładzając konstrukcję.
Pod budynkiem sadzi się gatunki autochtoniczne przystosowane do warunków słabego oświetlenia.
Rośliny te zapobiegają erozji gleby na zboczach wzgórz i stanowią część równowagi układu naturalnego.
Budynek jest wystawiony na działanie wiatru na szczycie wzgórza, wykorzystując wyższy poziom gruntu.
Pustki są otwarte zgodnie z dominującymi wiatrami.
Te puste przestrzenie służą jako przestrzenie mieszkalne chronione przed słońcem i deszczem.
przekrój Wewnętrzne i zewnętrzne okrągłe kształty zwiększają całkowitą powierzchnię fasady.
Niektóre z paneli ściennych można otworzyć w celu zwiększenia wentylacji krzyżowej z każdego kierunku w każdym pomieszczeniu.
Wentylacja łączy się z cieniowaniem, a wegetacje w centralnym podwórku zwiększają efekt chłodzenia.
Woda deszczowa jest zbierana do konsumpcji, a odpady organiczne są przetwarzane jako zaawansowany biologiczny kompost i wykorzystywane jako nawóz.
diagram 01
[hasła pokrewne: panele ogrodzeniowe castorama, dylon sos odbarwiacz, skomur ]

Powiązane tematy z artykułem: dylon sos odbarwiacz panele ogrodzeniowe castorama skomur